TEDxKaş 2018

Geleceğini Arayanlar TEDxKaş’da Buluştu!

Şehirler bir yandan doluyor, gelişiyor, büyüyor ve büyüyor… Sürekli genişleme halindeki kentler, devasa tüketim kitlelerine ev sahipliği  yaparken gözden kaçan detay ise içselleştirilemeyen «hayatlar» oluyor.

2018 TEDxKaş / TEMA HAKKINDA

GELECEĞE KAÇIŞ / ESCAPE TO FUTURE

Her türlü sistem tıkanıklığın sıkça sorgulandığı günümüzde, yenilikçi yaratıcı çözümlerin ve teknolojinin baş döndüren değişimi karşısında birey de gardını alıyor. Bazıları uyum sağlıyor bazıları hayatını yeni baştan tasarlamak için geleceğine kaçıyor !

Kaçmak mı alternatifini yaratmak mı ?

Yeni hayatlar kuranların, geleceğini şekillendirmek için harekete geçenlerin ilham verici hikayeleri ve deneyimleri bağımsız ve gönüllü girişimcilerin öncülüğünde, Düşler Akademisi Kaş Yerleşkesinin ev sahipliğinde, 15 Eylül 2018 tarihinde gerçekleştirildi. Onlarca gönüllünün aktif katılımıyla tarihi Likya bölgesinin sıra dışı atmosferinde, “Geleceğe Kaçış – Escape to Future” teması altında organize edilen TEDxKaş’da sekiz değerli konuşmacı yer aldı.

Lokal deneyimlerin gelecekteki rolü, bireye özel eğitim mümkün mü, büyük şehirlerin alternatifi var mı, yaşadığımız hayatın hareketle ilişkisi, girişimci ruhun özgürlük aramasının sırrı, geleceği çocuklar mı tasarlar yetişkinler mi kurgular, yeni mimarlık dönüştürür mü yıkar mı gibi soruların etrafında ilham verici fikirlerini sunan Murat Şinikçi, Canay Atalay, Aylin Aslım, İrem Çağıl, Merve Tekin, Çağla Karaali, Mert Eyiler ve Ercan Tutal’ın videoları TEDx youtube sayfasından izlenebilir. Ayrıca sunuculuğunu Dize Kandu’nun yaptığı etkinlikle ilgili tüm detayları TEDxKaş web sitesinde bulabilir, sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

TEDxKaş 2018 tüm konuşmacıların videolarını TEDx Youtube resmi sitesinden izleyebilirsiniz

TEDx Kaş etkinliği TED lisansıyla bağımsız olarak organize edilmiştir. https://www.ted.com/tedx/events/28560

TEDxKaş resmi web sitesi: www.tedxkas.com

0